Aktuality ze školní jídelny

6.11.2017      Změna ceny obědů

od 1. 1. 2018 dojde u žáků ke zvýšení ceny obědů o 1,-Kč. Cena jednoho obědu bude 31,-Kč pro kategorii 15 a více let a 28,-Kč pro kategorii 11-14 let.

Je nutno zkontrolovat výši inkasního limitu, který máte nastaven. Maximum stravných dnů je 23. Inkasovaná částka může tedy činit až 713,-Kč. Inkasovat na leden budeme 15. prosince.

 

Hromadná odhláška WG 25.10.2017

Dne 25.10.2017 je na základě informace vedení školy všem strávníků Wichterlova gymnázia hromadně odhlášen oběd. V tento den pro výdejnu WG nevaříme.

 

Nová receptura

V říjnu jsme vyzkoušeli novou bezmasou recepturu – Zapečenou brokolici s rajčaty a sýrem. Jako příloha byly podávány brambory, součástí byla přízdoba.

 

 

Výzva „Solme s rozumem“ – výzva Hlavního hygienika ČR

Současný příjem soli v České republice trojnásobně převyšuje doporučený optimální denní příjem. Každý Čech sní za rok šest kilogramů soli. Na den tak v průměru připadá 16,5 gramů. Sůl nadměrně konzumují také děti, a proto hlavní hygienik ČR iniciuje výzvu k nastartování a následnému rozvoji aktivit na podporu zdraví a prevenci nemocí v oblasti snížení konzumace soli.

Nadbytek soli je jedním ze zásadních faktorů pro vznik a rozvoj vysokého krevního tlaku a souvisejících zdravotních komplikací, jakými jsou náhlé mozkové příhody, srdeční infarkty či osteoporóza. Konkrétní příklady z ostatních zemí EU ukazují, že při spolupráci napříč celou společností je možné příjem soli v populaci postupně snižovat.

Vzhledem k tomu, že současný příjem soli v České republice trojnásobně převyšuje doporučený optimální denní příjem a sůl nadměrně konzumují také děti, obracím se s výzvou k nastartování a následnému rozvoji soustavných aktivit na podporu zdraví a prevenci nemocí v oblasti snížení konzumace soli.

K této výzvě se připojila i naše školní jídelna.